Casa Alegria Beach Cottage
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Casa Alegria Beach Cottage Las Terrenas med 2 sovrum tar emot upp till 4 gäster och erbjuder närhet till Punta Popy, som ligger cirka 9 minuters promenad bort.
I den här villan befinner du dig 850 m från Playa El Portillo och 750 m från El Paseo. Den här villan erbjuder också närhet till Turtle Dive Center, som ligger cirka 14 minuters promenad bort.
Gästerna kan beundra utsikten över trädgården. Badrumsfaciliteterna i Casa Alegria Beach Cottage inkluderar också en bidé och en dusch. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också bland badrumsfaciliteterna.
Boendet erbjuder ett komplett kök samt matplats för matlagning och middagar. Gästerna kan också använda te-/kaffebryggare, kylskåp och glas för att förbereda sin egen måltid. Restaurangen La Dolce Vita, som serverar italienska rätter, är belägen cirka 14 minuters promenad bort. Det finns också Estacion de Guaguas busstation, som ligger mindre än 500 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Cayos Las Ballenas3,6 km
- Punta Bonita4,5 km
- Combate de gallos3,8 km
- Playa Bellenas2,3 km
- Las Terrenas Sailing Club2,5 km
- Playa Colibri1,9 km
- Bonita Point4,5 km
- Playa Bonita3,8 km
- Thousand year old tree3,7 km
- Flygplatser
- Samana El Catey internationella flygplats27 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Trädgård
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Casa Alegria Beach Cottage?
Landmärkena nära Casa Alegria Beach Cottage är Playa Las Terrenas (bara 450 meter från boendet) och Punta Popy, som ligger 750 meter bort. - ❓
Finns det ett kök på Casa Alegria Beach Cottage?
Ett kök finns på Casa Alegria Beach Cottage. - ❓
Tillåter Casa Alegria Beach Cottage husdjur?
Casa Alegria Beach Cottage tillåter inte husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Casa Alegria Beach Cottage?
Utsikten över trädgården erbjuds till gästerna på Casa Alegria Beach Cottage.